Jak zrobić stronę internetową, która sprzedaje?

Przygotowanie strony przez nieprofesjonalnych wykonawców jest stratą pieniędzy i czasu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym zależy na wizerunku firmy oraz wzroście sprzedaży.

Jak zrobić stronę internetową w 2023?

Co znajdziesz w tym poście?

Ten post przeczytasz w minut: 7

Jak założyć stronę internetową ?

Jak tworzyć strony internetowe? Większość przedsiębiorców zadaje sobie to pytanie jeszcze przed zarobieniem pierwszej złotówki. Moim zdaniem wygląd i koszt twojej strony internetowej jest ostatnią rzeczą, o której myślisz rozpoczynając działalność. Twoim zdaniem strona internetowa powinna dostarczać informacji i możesz ją zrobić sam w dowolnym kreatorze. To prawda! Możesz to zrobić ale zadaniem strony www nie jest tylko dostarczanie informacji. Opowiem Ci o tym szczegółowo w kolejnych wpisach.

Moim zdaniem są dokładnie trzy konkretne sposoby na zrobienie strony internetowej:

Jak zrobić stronę internetową samodzielnie?

Tak! To pierwszy i przypuszczalnie najtańszy sposób wykonania strony www lub bloga. Najtańszy w kontekście finansowym, ale najdroższy jeżeli chodzi o czas. Zakładam, że nie wiesz jak tworzyć strony internetowe. W tym przypadku samodzielne wykonanie strony www może kosztować kilkadziesiąt złotych. Ale jak wycenić czas, który musisz poświęcić na nauczenie się wszystkiego od początku? Henry Ford powiedział kiedyś, że: „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my” – zgadzam się z tym! Zupełnie nie dlatego, że zajmuje się tworzeniem stron internetowych, ale dlatego że jestem przedsiębiorcą i wiem jak założyć stronę internetową. Wiem również, że naszym najcenniejszym zasobem jest czas! Czas, który mogę poświęcić na poszukiwanie kolejnych klientów, spotkania, sprzedaż i generowanie zysków! Nie muszę się zastanawiać jak tworzyć strony internetowe. Tworzeniem strony powinien zająć się ktoś, kto się na tym zna! To nie jest tylko moja opinia. Nie wykluczam, że po czasie, samodzielnie nauczysz się jak zrobić stronę internetową i kolejną wykonasz samodzielnie. Przejdźmy teraz do odpowiedzi na pytanie jak założyć stronę internetową samodzielnie? Poprzez słowo założyć rozumiem 3 podstawowe kroki:

Jak założyć stronę internetową  3 – podstawowe kroki 

Wybór hostingu i domeny 

 1. Domena – jeżeli zastanawiasz się jak założyć stronę internetową, to pewnie nie znasz znaczenia słowa domena. Domeny potrzebujesz do zaparkowania, nazwania swojej nowej strony internetowej. Aktualnie znajdujesz się na stronie www.polwork.pl i dla mnie domeną jest właśnie polwork.pl. W twoim przypadku może to być inna nazwa, która nie jest zajęta!  W celu weryfikacji dostępności domeny polecam sprawdzenie na tej stronie :https://cyberfolks.pl/domeny-rejestracja/  

Wystarczy, że wejdziesz i wpiszesz nazwę domeny ( bez końcówki pl/com.pl/itd). Po chwili zobaczysz jakie opcje do wyboru są jeszcze wolne! Jeżeli wybrałeś domenę lub domeny, które Ci się spodobały to rejestrujesz ją i dokonujesz symbolicznej wpłaty. Warto dołączyć do zamówienia certyfikat SSL, który jest w tej chwili obowiązkowy i przeciwdziała oszustwom w internecie. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie bardziej wiarygodna, a wyszukiwarka nie uzna jej za niebezpieczną.

  2. Hosting – czym jest hosting i do czego jest nam on potrzebny? Hosting jest serwerem dla plików twojej strony internetowej. To coś w rodzaju miejsca na twardym dysku. Zostaje Ci udostępniona przestrzeń do przechowywania plików twojej strony www. Musisz to mieć, bez tego nie będziesz miał, gdzie trzymać plików do swojego projektu. 

 3. Kreator stron www – dla osób, które nie mają doświadczenia  będzie to najlepsze rozwiązanie. Wielu dostawców hostingu w pakiecie oferuje dostęp do takiego kreatora. Za jego pomocą  możesz stworzyć bardzo prostą stronę internetową. 

Jak założyć stronę internetową samodzielnie :  Plusy i Minusy

Plusy:

 • niski koszt

Minusy:

 • samodzielnie musisz wybrać domenę i hosting
 • musisz podłączyć domenę do hostingu
 • musisz skonfigurować certyfikat SSL
 • musisz poświęcić czas
 • musisz przygotować projekt
 • musisz zadbać o treści i grafiki na stronie

 

Jak zrobić stronę internetową z agencją?

Wygodny sposób, ale również bardzo kosztowny. Oczywiście ceny bywają różne! Z mojego doświadczenia wynika, że strona internetowa wykonana przez dużą agencję reklamową to koszt od 4,5 tysiąca złotych netto i to dopiero początek. Z czego to wynika? Agencja reklamowa zatrudnia do danego projektu wiele osób ( grafik, marketer, programista, specjalista seo, content itd ) Każdą z tych osób należy opłacić, a wiadomo, że za to płacisz Ty! W efekcie możesz uzyskać stronę, która będzię piękna i funkcjonalna ale Twoja działalność nie będzie jej potrzebować. Czy jest w tym coś złego? Myślę, że nie! Każdy produkt ma swojego kupca. Jeżeli nie wiesz jak założyć stronę internetową to korzystaj. Nie polecam Ci jednak robienia strony z agencją jeżeli Twój budżet nie przekracza 4-ech tysięcy złotych. 

Jak założyć stronę internetową z agencją:  Plusy i Minusy

Plusy:

 • cała praca leży po stronie agencji
 • nie przejmujesz się domeną, hostingiem, certyfikatami, grafikami, tekstem
 • poświęcasz czas na swoje zadania i nie przejmujesz się stroną www

Minusy:

 • relatywnie wysokie koszty stworzenia strony www
 • czas oczekiwania na zrealizowanie projektu
 • często strona jest dużym kombajnem, którego Twoja działalność nie potrzebuje

Jak zrobić stronę internetową z freelancerem?

Tak! Jestem freelancerem i wiem jak tworzyć strony internetowe. Wielu mówi, że są całkiem ładne i funkcjonalne. Opowiem Ci teraz o zaletach tworzenia stron z freelancerem z mojego punktu widzenia. Wspomniałem Ci, że celem strony internetowej nie jest wyłącznie prezentacja informacji o Twojej firmie. Dalej podtrzymuje ten pogląd. Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność oraz skuteczność sprzedażowa twojej strony, a w efekcie całej firmy. Oczywiście, że na stronie nie może zabraknąć informacji o Twojej firmie! Ale to nie to, co Ty chcesz sprzedać jest najważniejsze – rozczarowałem Cię? Najważniejsze jest to, co klient chce kupić.  Musisz otrzymać projekt strony internetowej, który spełni jego wymagania i przekona go do zakupu. Jeżeli nie zdecyduje się na zakup to może chociaż zapisze się do newsletter-a? Jak widzisz jest wiele zmiennych, które wpływają na decyzje zakupowe. Jeżeli nie posiadasz takiej wiedzy, to odradzam Ci punkt „jak założyć stronę internetową samodzielnie”. W wielu agencjach reklamowych spotkasz kompetentnych ludzi, którzy potwierdzą moje słowa. Pamiętaj jednak, że większość z nich specjalizuje się tylko w jednej dziedzinie. Jeżeli budżet jest ograniczony, a chcesz mieć profesjonalną stronę, to odradzam Ci punkt „jak zrobić stronę internetową z agencją”.  

Teraz opowiem Ci na czym polega współpraca z freelancerem! Na potrzeby wpisu uznam, że każdy z nas fascynuje się sprzedażą i marketingiem. Wyobraź sobie sytuację, w której za Twoją stronę www odpowiada jedna osoba…Od początku do końca! Od kontaktu, przez projekt, sugestie i realizację – super? Myślę, że tak! Będzie jeszcze lepiej jeżeli ta osoba wie jak tworzyć strony internetowe! Współpracujesz z jedną osobą i wspólnie decydujecie jaki budżet musisz przeznaczyć – ja tak pracuje. Nie słyszysz wymówek, że grafik czegoś nie zrobił, marketer nie dopilnował. Jedna osoba jest odpowiedzialna za wygląd Twojej witryny. Stworzyłem już wiele stron internetowych i wiem, że większość klientów nie ma początkowej wizji swojego projektu. Projekt rodzi się w ich głowach w trakcie tworzenia strony www lub nie rodzi się nigdy. Moim zadaniem jest przygotować projekt, który zaakceptujesz ale również taki, który zatrzyma uwagę Twoich klientów. Z tego powodu możesz liczyć na współpracę 1vs1 czyli szczegółowe przerobienie Twoich potrzeb. 

Jak zrobić stronę internetową z freelancerem plusy i minusy

Plusy:

 • Współpracujesz z jedną osobą od początku do końca
 • Niższy koszt
 • Bliski kontakt z autorem projektu
 • Fachowe doradztwo i dostosowanie projektu do budżetu

Minusy:

 • Możliwe wydłużenie czasu realizacji

Myślę, że pierwsza część wpisu odpowiedziała na pytania jak założyć stronę internetową oraz jak zrobić stronę internetową. Na tym etapie wiesz, że założenie strony internetowej nie jest równoznaczne ze zrobieniem strony internetowej. Wiesz również w jak zrobić stronę internetową samodzielnie, przy wsparciu agencji oraz freelancera. Jeżeli chciałeś się tylko dowiedzieć jak założyć stronę internetową, to informacje o domenie, hostingu i kreatorze stron internetowych powinny Ci wystarczyć – na tym etapie. 

Zakładam, że może Cię również interesować temat zarobkowego robienia stron internetowych. 

Jak tworzyć strony internetowe?

Samodzielne tworzenie stron internetowych

Każdy kto zastanawia się jak tworzyć strony internetowe wie, że na rynku istnieją dwa podejścia do tematu tworzenia stron internetowych. Kiedy ktoś mnie pyta jak tworzyć strony internetowe odpowiadam, że jest na to milion sposobów. Moim zdaniem najważniejsze to mieć odpowiednie narzędzia, które umożliwią sprawne zrealizowanie projektu. Dzięki odpowiedniej wiedzy i narzędziom możesz z powodzeniem utworzyć projekt bloga lub twojej strony internetowej. 

W agencjach reklamowych powiedzą Ci, że strona powinna być napisania twardym kodem. Ich zdaniem wszystko, co jest tworzone w tzw. systemach zarządzania treścią jest do bani. Usłyszysz, że źle się pozycjonuje, wywala błędy i generalnie jest to bez sensu. Ja mam zupełnie inne zdanie. Dla mnie istotne jest, że dla klientów istnieje możliwość samodzielnego edytowania strony www. Widziałem wielu klientów, którzy mieli strony na sztywnych kodach! Kiedy chcieli zmienić na nich poszczególne elementy, to byli zmuszeni prosić o pomoc fachowca. Nie chcemy w taki sposób tworzyć stron internetowych! Nie chcemy, aby klient musiał ponosić dodatkowe koszty.  W związku z tym polecam Ci pracę na systemie zarządzania treścią WordPress! Sam korzystam z tego narzędzia i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem problemu z tym, że stronę wywaliło lub zniknęła.  WordPress to system, który wymaga od Ciebie podstawowej znajomości języków programowania. Możesz go jednak wykorzystać do tworzenia stron www bez znajomości programowania. Wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią wtyczkę, która pozwoli Ci na tworzenie strony www jak w kreatorze. System jest całkowicie darmowy ( w wersji podstawowej ) możesz wykorzystać wiele gotowych szablonów i motywów. Super rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego pomysłu na projekt. Oczywiście musisz się nauczyć jak zainstalować oprogramowanie na serwerze, edytować stronę, podpiąć domenę i ogarnąć hosting. 

Jak zrobić stronę internetową – pomysł i projekt

Zastanawiasz się jak zrobić stronę internetową dla siebie lub dla swoich klientów? Powiem Ci z doświadczenia, że najważniejszy będzie pomysł na wygląd i elementy Twojej strony. Obojętnie, czy użyjesz WordPress-a, czy innego kreatora! Nieważne, czy skorzystasz z szablonów lub zdecydujesz się na motyw! Najważniejsza abyś miał pomysł na funkcjonalność witryny oraz przyciągnięcie i utrzymanie klientów. Tworzenie strony dla klientów wymaga od Ciebie zagłębienia się w struktury! Wszystko dlatego abyś zaplanował elementy, które przyciągną klientów i będą przyjazne dla użytkowników. Na tym etapie nie jest ważny hosting, czy nazwa domeny. Funkcjonalność Twojej nowej strony powinna stawiać na UX, czyli User Experience. Elementy na stronie powinny przyciągać klientów i generować zapytania dla firmy. 

Jak tworzyć strony internetowe- pozyskiwanie klientów

 Ten etap jest kluczowym i odpowiada za cały Twój sukces – w jaki sposób pozyskać klientów? Decydujące elementy, to: 

 • Twoje doświadczenie
 • Twoje umiejętności
 • Twoje portfolio

Doświadczenie i umiejętności do wykonania strony zdobędziesz sam! To wszystko przyjdzie z czasem. Najważniejsze abyś skupił się na portfolio, które mogą zobaczyć zainteresowane firmy. Uważam, że niewiele osób wie jak założyć stronę internetową, czy też jak tworzyć strony internetowe. Każdy z tych klientów będzie chciał zobaczyć strony, które wykonałeś. To właśnie powód i sposób aby udowodnić klientowi, że wiesz jak zrobić stronę internetową. Mam dla Ciebie jeden pomysł aby przygotować swoje pierwsze portfolio! Poszukaj w grupach, na forach ludzi, którzy chcą mieć swoją stronę lub bloga ale nie wiedzą jak założyć stronę internetową. Zaproponuj darmową współpracę i wykonaj prostą stronę lub bloga, którego później umieścisz w swoim portfolio. Kolejny raz powiem Ci, że niewiele osób wie jak tworzyć strony internetowe lub nie ma na to czasu. Dlatego Ty ze swoją wiedzą jak zrobić stronę internetową możesz im pomóc i rozwiązać ich problem!

Jak zrobić stronę internetową- podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się jak założyć stronę internetową, to masz 3 sposoby. Możesz:

 1. Możesz założyć stronę internetową samodzielnie
 2. Możesz poprosić o wykonanie twojej strony agencję
 3. Możesz rozpocząć współpracę z freelancerem
Szukasz wykonawcy swojej strony internetowej?
Masz pytanie, potrzebujesz pomocy?
×

 

Cześć!

Kliknij kontakt poniżej i rozpocznij rozmowę

× Szybki kontakt