Jak zrobić stronę internetową, która sprzedaje?

Przygotowanie strony przez nieprofesjonalnych wykonawców jest stratą pieniędzy i czasu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym zależy na wizerunku firmy oraz wzroście sprzedaży.

Jak mogę Ci pomóc?

Jak założyć stronę internetową ?

Jak założyć stronę internetową?

Wielu osobom założenie strony internetowej nie kojarzy się z wielkim przedsięwzięciem i dobrze! Generalnie wystarczy Ci podstawowa wiedza programistyczna, trochę pojęcia o programach graficznych i funkcjonowaniu internetu. Kilka poradników i strona internetowa gotowa.

Postawmy jednak drugie pytanie:

Jak założyć stronę internetową dobrze?

Dobrze zrobiona strona internetowa jest przede wszystkim zaplanowana. Ma swój cel, jest przemyślana i prowadzi użytkownika od ogółu do szczegółu. Dobrze zrobiona strona internetowa generuje ruch organiczny, jak i przyjmuje ruch z płatnych źródeł i konwertuje go na konkretne działanie, np: zakup, wysłanie zapytania, umówienie wizyty. Do tego daje możliwość przeprowadzenia działań remarketingowych.

Jak widzisz 3 pierwsze punkty  są kluczowe dla projektu Twojej strony internetowej. Strona musi być przemyślana, prezentować angażujące treści, przyjmować i mierzyć ruch, np. z social media. Więcej o procesie tworzenia przeczytasz tutaj.

Projektowanie stron internetowych

Zadam Ci wiele pytań, a przede wszystkim pytanie dlaczego? Twój projekt musi mieć cel, np. zwiększenie sprzedaży lub ilości spływających zapytań.

Prowadzenie Social Media

Prowadzenie Social Media to plan i strategia publikowania treści. Musimy sprowadzić użytkownika na Twoją nową stronę i zamienić go w klienta.

Copywriting

Treść Twojej strony musi odpowiadać na pytania zadawane przez klientów. Czcionka, kolor, wielkość liter i długość akapitów również mają znaczenie.

kursy online

Lubie dzielić się wiedzą z zakresu sprzedaży, marketingu i tworzenia stron internetowych. Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj darmowe treści - tutaj

KILKA SŁÓW OD KLIENTÓW

PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH

Zastanawiasz się jak zrobić stronę internetową?

Wielu przedsiębiorców i freelancerów musi w końcu odpowiedzieć na pytanie jak założyć stronę internetową? Zrobić to samodzielnie, z agencją, a może wybrać freelancer-a , takiego jak ja? Odpowiedziałem na to pytanie na moim blogu, a link do wpisu umieszczam tutaj.

Osobiście każdą współpracę zaczynam od pytania dlaczego? Dlaczego chcesz założyć stronę internetową? W ten sposób dochodzimy wspólnie do sedna sprawy i udaje mi się znacząco ograniczyć koszty oraz przyśpieszyć wykonanie projektu. 

Każdy biznes, każda drobna działalność jest inna, nie korzystam z gotowych szablonów i szyje strony na miarę Waszych potrzeb. 

Więcej o etapach projektu oraz formie współpracy przeczytasz tutaj.

Jak prowadzić social media?

Żyjemy w świecie, w którym prawie każdy miał styczność z social media i prawie każdy, kto ma profil na facebooku uważa, że wie jak je prowadzić. Okazuje się jednak, że to wszystko niekoniecznie jest prawdą. 

Twoja „biznesowa” działalność w social media musi mieć konkretny cel. Najczęściej tym celem będzie sprowadzenie potencjalnych klientów na stronę internetową i nakłonienie ich do konkretnego działania.

Rozczaruje cię! Tego efektu nie osiągniesz publikując posty o niskiej wartości, o złych porach oraz zapominając o mierzeniu ruchu oraz remarketingu.

Więcej o strategiach i właściwym podejściu do social media przeczytasz tutaj

COPYWRITING CO TO?

Copywriting to najbardziej oczywista część każdej strony internetowej, przekazu, czy komunikatu w social media. Oczywiście możesz umieścić na swojej stronie dowolne treści i liczyć, że kogoś zainteresują ale możesz również wesprzeć pozycjonowanie swojej strony poprzez dobieranie takich treści i odpowiadanie na pytania, na które potencjalni klienci poszukują odpowiedzi w internecie.     

Więcej o copy przeczytasz tutaj.

KURSY ONLINE

BLOG

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Często zadajecie mi pytanie o koszt stworzenia strony internetowej dla firmy. Pytanie jest w pełni uzasadnione ponieważ funkcjonalności strony firmowej powinny być inne, niż np. małego, prywatnego bloga. Właśnie od tych funkcjonalności będzie zależała cena waszej strony internetowej. Aby uzyskać konkretną informację należy wypełnić formularz, który znajdziecie tutaj

Pytanie podobne do poprzedniego ale bardziej ogólne. Na cały koszt stworzenia strony internetowej składa się kilka czynników, tj. domena, hosting ( serwer ), funkcjonalności, tworzenie treści. Po wypełnieniu formularza uzyskacie konkretną wycenę – formularz jest dostępny tutaj

Na cały koszt stworzenia strony internetowej ze sklepem składa się kilka czynników, tj. domena, hosting ( serwer ), funkcjonalności, tworzenie treści i opisów produktów oraz ilośc produktów oraz forma ich prezentacji. Po wypełnieniu formularza uzyskacie konkretną wycenę – formularz jest dostępny tutaj

Większość potencjalnych klientów sprawdzi Twoją firmę w internecie przed wysłaniem zapytania. Mimo popularności fanpage strona internetowa nadal jest must be dla większości biznesów. Posiadanie własnej strony internetowej poza social media świadczy wielokrotnie o poważnym podejściu do świadczonych usług.

Zdecydowanie poza podstawowymi informacjami o firmie/działalności strona internetowa musi posiadać formularz kontaktowy, klikany numer telefonu oraz połączenie z social media. Warto uzbroić stronę internetową w narzędzia do śledzenia ruchu i analizy grupy docelowej, która nas odwiedza.

Wszystko zależy od tematyki, specyfiki i funkcjonalności. Inny design zaproponujemy dla fotografa, a inny dla myjni samochodowej. Ważne aby nie zapomnieć o teorii mobile first.

Zdecydowanie strona internetowa z blogiem! Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze możesz dzielić się wiedzą i aktualnościami na blogu, po drugie wartościowe wpisy i odpowiednie copy wesprze Twoją stronę pod względem pozycjonowania. 

Mógłbym odpowiedzieć – to zależy – ale zdecydowanie powiem, że to i to. Dlaczego? Ruch z facebooka możesz sprawnie przekierować na stronę internetową, a następnie pozyskane dane wykorzystać do remarketingu reklam na facebooku, czyli dotrzeć raz jeszcze do osób, które już odwiedziły stronę i zapoznały się z Twoją marką. 

Bez briefu nie zaczynam współpracy. Wielokrotnie zdarzało się tak, że klient deklarował coś innego i oczekiwał czegoś innego, a w praktyce chciał więcej za tą samą cenę. Uważam, że uczciwe jest określenie wzajemnych oczekiwań i warunków na początku współpracy.

Odpowiedź nie jest do końca oczywista. Jeżeli potrzebujesz prostej strony, z niewielką ilością treści to zdecydowanie najlepszym i najtańszym sposobem będzie wybór strony one page. Jeżeli jednak Twoja działalność, firma ma szeroki zakres usług to warto dodać kilka podstron aby uporządkować informacje na stronie i ułatwić pozycjonowanie. Warto o tym wspomnieć! Strony posiadające blog, podstrony o wiele łatwiej i szybciej się pozycjonują. 

Z punktu widzenia osoby, która zajmuje się tworzeniem stron i ciągle majstruje przy swojej – najlepiej mieć swój hosting i do niego podpiętą domenę. Dla osób, które niekoniecznie będą uaktualniały swoje strony polecam współdzielenie miejsca na serwerze ogranicza to znacząco koszty.

Jeżeli  świadczysz usługi poza granicami kraju lub klienci komunikują się w obcym języku warto mieć stronę w wersji angielskiej. W moim przypadku nie ma problemu, mówię biegle po angielsku i niemiecku i mogę przygotować stronę w tych językach.

Jeżeli  świadczysz usługi poza granicami kraju lub klienci komunikują się w obcym języku warto mieć stronę w wersji niemieckiej. W moim przypadku nie ma problemu, mówię biegle po angielsku i niemiecku i mogę przygotować stronę w tych językach.